چهارشنبه 12 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دکتر متقی طلب: تنها راه پیشرفت و توسعه کشور تکیه بر ظرفیت های داخلی است

با همت بنیاد نخبگان استان گیلان، بازدید مجازی استعدادهای برتر و نخبگان از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان، در راستای فعالیت‌های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی و با هدف آشنایی استعدادهای برتر استان گیلان و سایر استان‌های کشور با ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان گیلان، بنیاد نخبگان استان گیلان با مشارکت دانشگاه گیلان، برنامه بازدید مجازی از پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور را در روز یکشنبه 20 مهر سال جاری برگزار نمود. در ابتدای این بازدید، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن تشکراز آقای دکتر متقی طلب رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور به جهت همکاری در برگزاری این بازدید مجازی، پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری را از مراکز مهم تحقیقاتی کشور نام برد و اظهار داشت: استقرار این پژوهشکده در استان گیلان مایه افتخار است که می تواند گام موثری در پیشرفت و توسعه استان  و کشور ایفا نماید.

سپس آقای دکتر متقی طلب رئیس پژوهشکده جانوری کشور طی سخنانی، از بنیاد نخبگان استان گیلان بابت برگزاری اینگونه بازدیدهای علمی برای نخبگان و استعداد های برتر استان گیلان و سایر استان ها که سبب آشنایی نخبگان و استعداد های برتر با ظرفیت های تحقیقاتی استان گیلان می شود، تقدیر کرد. ایشان با اشاره به اینکه پژوهشکده بیو تکنولوژی جانوری کشور بعنوان یکی از 4 پزوهشکده های بیوتکنولوژی کشاورزی ایران است که در سال 1385 افتتاح شده است افزودند: پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور دارای سه بخش تحقیقاتی(بیولوژی مولکولی، مهندسی ژنتیک جانوری و بخش ژنومیکس جانوری و بیو انفورماتیک می باشد که فعالیت های پژوهشی آن از ابتدا حدود 70 درصد در بخش جانوری و 30 درصد در بخش گیاهی متمرکز گردید.  آقای دکتر متقی طلب افزود: این مرکز علمی و تحقیقاتی آمادگی دارد تا پذیرای دانشجویان و استعداد های برتر جهت انجام پروژه های علمی آنان باشد. ایشان همچنین اظهار داشتند: تنها راه پیشرفت و توسعه کشور تکیه بر ظرفیت های داخلی است و ما به این سرمایه های با ارزش افتخار می کنیم. رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی در پایان از دانشجویان و جوانان خواستند از این فرصت های علمی که زیر ساخت های آن در استان فراهم است بهره لازم را ببرند. پس از آن از قسمت‌های مختلف پژوهشکده شامل: آزمایشگاه ژنومیکس، ژنتیک آنالایزر، آزمایشگاه بیوتکنولوژی جانوری و آزمایشگاه کشت بافت وگلخانه تحقیقاتی که در هر مرحله با توضیحات کارشناسان مربوطه همراه بود از طریق سامانه برای بینندگان به صورت آنلاین پخش شد.

در پایان آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با تاکید بر اینکه پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشوراز افتخارات کشور و استان گیلان می باشد اظهار داشتند: مشارکت نخبگان و استعدادهای برتر می‌تواند مسیر تحقیقات و فناوری را تسریع نماید، ایشان در پایان مجددا از آقای دکتر متقی طلب و همکاران محترم ایشان بابت فراهم نمودن امکان این بازدید برای استعدادهای برتر کشور و نخبگان تشکر نموده و ضمن آرزوی موفقیت برای کلیه کارکنان پژوهشکده، اظهار امیدواری نمودند تا همکاری پژوهشکده بیوتکنولوژی با بنیاد نخبگان استان گیلان هر چه بیشتر توسعه و گسترش یابد.

گزارش تصویری

لینک فیلم

تاریخ انتشار : 1399/07/21
کد : 10666
تعداد بازدید: 43

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir