چهارشنبه 12 آذر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

جهادگران دفاع مقدس شرکت دانش‌بنیان تاسیس کردند

مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان، یکی از محصولات راهبردی مورد استفاده در پالایشگاه‌های گازی و مجتمع‌های پتروشیمی است. چند جهادگر عرصه دفاع مقدس، با تاسیس یک شرکت دانش‌بنیان، موفق شدند تا این محصول را با قیمتی به مراتب کمتر از نمونه مشابه خارجی، بومی‌سازی کنند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ غلامرضا زینل پور، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی پناه ساز ایران، در این‌باره گفت: محصول اصلی این شرکت، مخازن دوجداره ذخیره گازهای مایع پروپان و بوتان است و در حال حاضر شرکت مهندسی پناه ساز ایران، دانش طراحی، مهندسی و ساخت مخازن LPG را به صورت کامل در اختیار دارد و تقریباً در تمامی فازهای پارس جنوبی و جزایر سیری و خارگ پروژه‌های متعددی را اجرا کرده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی پناه ساز ایران، در ادامه گفت: در پالایشگاه‌های فازهای مختلف میدان گازی پارس جنوبی علاوه بر تولید گاز شیرین جهت مصارف خانگی و صنعتی و نیز اتان جهت استفاده در مجتمع‌های پتروشیمی، حجم قابل ملاحظه ای پروپان و بوتان با ارزش صادراتی بالا تولید می‌شود. به منظور تسهیل در حمل و نقل و صادرات گازهای پروپان و بوتان، فرآیند ذخیره سازی این گازها در دمای پایین در مخازن ذخیره‌ای که به همین منظور طراحی و ساخته می‌شوند، صورت می‌پذیرد.

وی افزود: این مخازن، عموماً در پالایشگاه‌های گازی و مجتمع‌های پتروشیمی استفاده می‌شود.در گذشته کار طراحی و ساخت این نوع مخازن را شرکت‌های خارجی انجام می‌دادند اما این شرکت با بومی‌سازی دانش فنی مخازن، بهای تمام شده ساخت هر یک از این مخازن را در مقایسه با سازندگان خارجی حداقل به میزان 8 میلیون یورو کاهش داد.

غلامرضا زینل پور در توضیح پیشینه این شرکت، گفت: شرکت دانش‌بنیان مهندسی پناه ساز ایران، توسط جمعی از متخصصین و جهادگران عرصه دفاع مقدس با هدف کمک به آبادانی و سازندگی کشور تاسیس شده و از بدو تاسیس تاکنون با تکیه بر توانمندی‌های داخلی پروژه‌های بزرگ متعددی را در رشته‌های نفت و گاز، آب و فاضلاب، راه، اسکله و بندر به انجام رسانده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مهندسی پناه ساز ایران، در تبیین برنامه‌های آتی این مجموعه، گفت: این شرکت در نظر دارد با ورود به پروژه‌های احداث تاسیسات ذخیره‌سازی نفت خام و فرآورده‌ها و نیز انبارش محصولات پتروشیمی در ایجاد ظرفیت‌های جدید ذخیره‌سازی و انبارش با هدف تضمین جریان عرضه محصولات و حفظ سطح تولید، نقشی موثری ایفا کند.

تاریخ انتشار : 1399/07/21
کد : 10665
تعداد بازدید: 19

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir