سه شنبه 23 مهر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست هم‌اندیشی استعدادهای برتر گیلانی مقیم خارج از استان با رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان

دکتر اصفهانی: برازندگی نخبه به تعالی در انسانیت و پیشرو بودن او در خدمتگزاری به کشور است.

با هدف  هم افزایی و آشنایی نخبگان و استعدادهای برتر گیلانی مقیم خارج استان با یکدیگر و آشنایی آنان با ریاست بنیاد نخبگان استان گیلان و فعالیت‌های بنیاد، نشست هم اندیشی با حضور دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در روز چهارشنبه 16 مرداد سال جاری در بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد. در ابتدای این نشست صمیمانه آقای دکتر اصفهانی ضمن خوشامدگویی به استعدادهای برتر شرکت کننده در نشست هم اندیشی، استعدادهای برتر گیلانی مقیم سایر استان‌ها را سرمایه‌های استان برشمرد و ایشان را به احساس تعلق و احساس مسئولیت به استان زادبوم خود تشویق نمودند. آقای دکتراصفهانی با اشاره به معرفی نفرات برگزیده آزمون سراسری سال 98 ، اظهار داشتند: افتخار آفرینان گیلانی هر سال رو به افزایش بوده و این افتخاری برای جامعه نخبگانی استان است. ایشان با  بیان اینکه رتبه برتری در آزمون سراسری،  کسب موفقیت و راه یافتن به دوره‌های بالاتر، مراحلی از مسیر ترقی و آماده شدن برای کسب افتخار خدمتگزاری و ایفای مسئولیت و اثر گذاری در استان خودتان و کشور و حتی در دنیا است و این غایتی است که بنیاد نخبگان از شما انتظار دارد و در این مسیر بنیاد نخبگان در کنار شما و همراه شما برای طی صحیح مسیر نخبگی است. اعطای جایزه‌های تحصیلی به برگزیدگان هم برای ارتقای انگیزه در فرد و هم ایجاد احساس غبطه در دیگران انجام می‌شود. البته غبطه با حسادت فرق می‌کند و در غبطه تلاش برای افزایش فعالیت فرد مورد نظر است. جایزه‌های بنیاد به فرد کمک می‌کنند تا مسیر نخبگی را طی کنند و در این مسیر غیر از اینکه خودشان به موفقیتی نایل می شوند، کمک کنند تا دیگران را نیز در کسب موفقیت یاری دهند. این برنامه‌ها در بنیاد با عنوان چرخش توانمندی شناخته می‌شود.

تداوم و پویایی فعالیت‌های نخبگانی جهت تکرار برخورداری از جوایز بنیاد از توصیه‌های آقای دکتر اصفهانی به شرکت کنندگان در جلسه بود. ایشان افزودند: امیداوریم این جلسات و نشست‌ها به شناخت متقابل از یکدیگر و ایجاد ارتباط علمی و دانشگاهی و هم افزایی برای اثر گذاری بیشتر مستعدان برتر بینجامد و در آینده ایشان اثرگذاری داشته باشد. ما اعتقاد داریم که برازندگی نخبه به تعالی در انسانیت و پیشرو بودن او در خدمتگزاری به کشور است.  

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به انواع جوایز بنیاد ملی نخبگان،  افزودند:  هر کدام از این جایزه‌ها به نام عزیزی نخبه اثرگذار نام گذاری شده است که نشان دهنده غالب بودن روح فرهنگی در جایزه‌های تحصیلی است و از شما تقاضا دارم زندگینامه این عزیزان را مرور کرده و با ویژگی‌های علمی، اخلاقی و وجوه تمایز و برتری ایشان آشنا شوید. نخبگی مادرزادی نیست و فرد نخبه به دنیا نمی‌آید بلکه نخبگی امری است شدنی که در مسیر تکاملی بوجود می‌آید و به کمک نهادهای توانمندساز بالنده می‌شود تا مسیر نخبگی را طی کرده و به قله‌های افتخار و اثر گذاری برسد.

در این نشست شرکت کنندگان ضمن معرفی خود و بیان افتخار کسب کرده، به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداخته و توضیحات لازم از سوی ریاست بنیاد و کارشناسان به ایشان داده شد.
گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1398/05/20
کد : 92
تعداد بازدید: 76

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir