سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

قانون حمایت از کالای «ایران ساخت» ابلاغ شد

از سوی رییس جمهوری/
قانون حمایت از کالای «ایران ساخت» ابلاغ شد

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی را ابلاغ کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بر این اساس در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی» را جهت اجرا به وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، در زمینه حمایت از تولید کنندگان داخلی و محصولات آنها در سال گذشته اقدامات موثری انجام شد که می توان به ابلاغ مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی توسط رییس جمهوری و ممنوعیت خرید کالای مشابه داخلی توسط سازمان های داخلی اشاره کرد. هر یک از این اقدامات گامی برای حرکت در مسیر خودکفایی است.

شایسته یاد آوری است که این زمینه اقدامات فرهنگی و ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی نیز امری پر اهمیت است که ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از دو سال قبل اقدام به برگزاری جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت کرده است تا گامی تاثیرگذار در راستای فرهنگ سازی و آشناسازی عموم مردم با توانمندی های فناورانه و نوآورانه کشور باشد. ایران ساخت با ایجاد تحرک در جامعه و توجه به محصولات ساخت داخل مسیر حرکت رو به جلو و پیشرفت را سرعت می بخشد. تا کنون دو دوره از این رویداد برگزار شده است تا با تعامل جامعه هنری و علمی کشور شاهد فرهنگسازی مصرف کالای ایران ساخت میان مردم باشیم.

تاریخ انتشار : 1398/03/19
کد : 692
تعداد بازدید: 17

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir