سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری اولین جلسه "کمیته تخصصی استانی کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آن‌ها"

با عضویت رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان،  اولین جلسه " کمیته تخصصی استانی کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آن‌ها"  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان، اولین جلسه کمیته تخصصی استانی کارگروه کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آن‌ها روز پنجشنبه 19 اردیبهشت سال جاری با حضور آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان تشکیل گردید. در این نشست که مدیران کل امور اقتصاد و دارایی، ارتباطات و فناوری، تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز حضور داشتند، در خصوص اجرای تصویب نامه شماره 22848/54991 مورخ 3/11/1396 هیئت وزیران و بخشنامه ابلاغی از سوی معاون حقوقی ریاست جمهوری مبنی بر کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایت دستگاه‌ها به طرفیت آنها و شیوه نامه مربوط به آن بحث و تبادل نظر بعمل آمد.

در این نشست آقای دکتر اصفهانی اظهار داشتند تشکیل این کمیته تخصصی در استان می‌تواند فرصت مناسبی برای حمایت از کسب و کارهای نوپای مبتنی بر فضای مجازی در استان باشد. علیرغم ظرفیت بالای استان، تعداد فعلی کسب و کارهای مجازی در استان در حد 5/2 درصد از کل کشور است و امید می‌رود که با حمایت‌های همه جانبه مسئولان استانی و بویژه این کمیته، تعداد آنها فزونی یافته و به توسعه اشتغال در استان گیلان بینجامد. به پیشنهاد آقای دکتر اصفهانی مقرر گردید کمیته تخصصی استانی علاوه بر پرداختن به وظایف مقرر در شیوه نامه ابلاغی و بررسی و پیگیری شکایات، راهکارهای رفع موانع ادامه کسب و کارهای قانونی موجود و همچنین ایجاد سازوکاهای مناسب برای توسعه و رونق کسب و کارهای مجازی نوپای جدید را مورد توجه قرار دهد.   

تاریخ انتشار : 1398/02/21
کد : 662
تعداد بازدید: 23

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir