شنبه 4 خرداد 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اصفهانی: رعایت اخلاق نخبگی مهمترین شاخصۀ مدارس خلاقیت است

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان گفت: در مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی ، فرد در رقابتی سالم شرکت می‌کند که مهمترین شاخصۀ آن، رعایت اخلاق نخبگی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پنجمین دوره «مدرسه زمستانه خلاقیت و ایده‌پردازی» با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان، برگزار شد.

در این برنامه، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان برگزاری مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی را اقدامی بنیادین دانست و گفت: منابع انسانی مهمترین داشته‌های سرزمینی است.

وی مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی را زمینه شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی قلمداد کرد و افزود: خلاقیت ابعاد و نمودهای مختلف و متنوعی دارد که بنیاد ملی نخبگان در صدد شناسایی آنها است.

اصفهانی با اشاره به وجود تعداد 36 میلیون نفر جمعیت کشور در سنین 15 تا 40 سال، اظهار داشت: وجود 5/4 میلیون دانشجو در کشور، تربیت 250 هزار نفر مهندس و حدود 16 میلیون دانش‌آموز، ثروت بزرگی است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان تصریح کرد: این دوره‌ها را می‌توان از انواع آموزش‌های خاص برون‌مدرسه‌ای محسوب کرد که نتایج آن با نتایج رویدادهای متداول، متفاوت است. در این مدارس، فرد در رقابتی سالم شرکت می‌کند که مهمترین شاخصۀ آن، رعایت اخلاق نخبگی است.

لازم به ذکر است، در این برنامه دو روزه که با برگزاری کارگاه همراه بود، دانش‌آموزان شرکت‌کننده به کمک مربیان خود با مباحثی مانند اصول معرفی برای شناخت رفتار، مبانی خلاقیت، بارش مغزی، تفکر منطقی، آزمون کاربردهای جایگزین، مدیریت پروژه و زمان، خلاقیت تجسمی، حقوق کودکان و نجات تخم‌مرغ آشنا شدند.

تاریخ انتشار : 1397/12/18
کد : 598
تعداد بازدید: 15

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir