سه شنبه 6 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

«در مسیر نوآوری» منتشر شد

رییس مرکز نشر دانش‌بنیان فناور خبر داد:
«در مسیر نوآوری» منتشر شد

رییس مرکز نشر دانش‌بنیان فناور از انتشار «در مسیر نوآوری» گزارش حمایت از تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پرویز کرمی رییس مرکز نشر دانش‌بنیان فناور با اعلام این خبر اظهار کرد: این کتاب گزارشی از نتایج و عملکرد بخشی از شرکت های حمایت شده در قالب "برنامه حمایت از طرح های تجاریسازی فناوری" را شامل می شود. تدوین کتاب در دو بخش صورت گرفته که بخش نخست آن در باب مدیریتی موضوع و حمایت از تجاریسازی طرح های فناورانه در سراسر کشور با اعطای تسهیلات ارزان قیمت است. همچنین بخش دوم به معرفی برخی شرکت های مورد حمایت به تفکیک استان اختصاص دارد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی تجاریسازی فناوری را کلیدی ترین اتفاق در مسیر تکامل یک فناوری و به تبع آن یک طرح فناورانه دانست و گفت: ارائه این گزارش تصویرگر گوشه ای از اتفاقات اثرگذار سال های 1392 تا 1396 معاونت تجاریسازی فناوری معاونت علمی برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و در نهایت اقتصاد مقاومتی است. در این کتاب ضمن معرفی ظرفیت های نهفته ای که قابلیت ایجاد جهش اقتصادی در کشور را دارد نشان داده شده که "خواستن توانستن است".

کرمی همچنین با اشاره به نقش بی بدیل مرحوم محمود شیخ زین الدین در اجرایی کردن این برنامه ها و "برنامه حمایت از طرح های تجاریسازی فناوری" عنوان کرد: در این برنامه تا کنون با حمایت و تخصیص 360 میلیارد ریال تسهیلات از 363 طرح حمایت شده که خود منجر به ایجاد و تثبیت اشتغال حدود 8 هزار نفر گردیده است. 

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی همچنین ابراز کرد: همچنین شاهد افزایش درآمد شرکت ها به میزان بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد ریال هستیم و 47 درصد از شرکت های مورد حمایت در این برنامه موفق به اخذ تاییدیه از کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان شده اند.

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 413
تعداد بازدید: 82

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir