جمعه 28 دی 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برای افتتاح طرح احداث نیروگاه خورشیدی شناور:

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری وارد استان سیستان و بلوچستان شد

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوی به منظور آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی شناور بر روی چاه نیمه سوم در منطقه زهک، بازدید از طرح‌های فناور و دانش‌بنیان وارد شهرستان زابل در استان سیستان و بلوچستان شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، صبح امروز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی شناور بر روی چاه نیمه سوم در منطقه زهک، برای بازدید از طرح‌های فناورانه، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و شرکت در جلسه شورای اداری وارد شهرستان زابل شد و مورد استقبال استان‌دار و دیگر مسئولان قرار گرفت.

بازدید از پروژه فناور کاهش تبخیر آب چاه نیمه‌ها

معاون علمی و فناوری در نخستین بخش از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان ، در نشستی با حضور اعضای هیئت علمی و رئیس دانشگاه زابل برای گفت و گو تبادل نظر در زمینه راهکارهای کاهش تبخیر آب چاه نیمه‌ها، کاهش ریزگردها و ظرفیت‌های استان در زمینه گیاهان دارویی، شرکت می‌کند.

همچنین عملیات اجرایی احداث نیروگاه خورشیدی شناور بر روی چاه نیمه سوم در منطقه زهک با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری آغاز خواهد شد.

ستاری همچنین ضمن بازدید از مجتمع تحقیقاتی حضرت بقیه‌الله(عج) از محل پیشنهادی برای اجرای پروژه فناور کاهش تبخیر آب چاه نیمه‌ها با استفاده از پانل‌های خورشیدی دیدن می‌کند.

چاه نیمه چاله‌ها و گودالهای طبیعی بزرگی هستند که در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر زابل و ۵ کیلومتری شهرستان زهک و در کنار روستای قلعه نوی قرار دارد. در سیستان چهار چاه نیمه وجود دارد که آب مازاد رودخانه هیرمند توسط کانالی به آن هدایت می‌شود.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/02/24
کد : 149
تعداد بازدید: 133

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir