پنج شنبه 1 اسفند 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با لنز دوربین‌ها فعالیت‌‌های زیست‌بوم کارآفرینی را میان مردم ترویج کنید

پرویز کرمی در اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی فردا:
با لنز دوربین‌ها فعالیت‌‌های زیست‌بوم کارآفرینی را میان مردم ترویج کنید

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه جشنواره و رویدادها می توانند محلی برای دیده شدن فعالیت زیست بوم کارآفرینی باشد تاکید کرد: با لنز دوربین‌ها، فعالیت‌‌های زیست‌بوم کارآفرینی را میان مردم ترویج کنید

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی فردا برگزار شد. هنرمندان، صاحبان صنایع، مسئولان فرهنگی، هنری و علم و فناوری در تالار سوره حوزه هنری برای حضور در این مراسم گرد هم جمع آمدند. 

پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم با اشاره به شکل گیری و رونق زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور گفت: این جشنواره و رویدادهایی همانند آن می تواند محلی برای دیده شدن فعالیت زیست بوم کارآفرینی باشد. زیست بومی که در آن بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند. پس چنین رویدادهایی زمینه برای معرفی دستاوردهای فعالان آنها را به جامعه جوان دانشجویی فراهم می کند.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه  ۱۸۰ مرکز نوآوری در کشور فعال است که می تواند سوژه خوبی برای عکاسان و فیلمسازان کشور باشد  افزود:تا با هنر خود فعالیت این مکان های پویا و پر از ایده و نوآوری را در معرض نمایش قرار دهند.

زبان هنر ابزاری موثر برای شکل گیری بهتر اقتصاد دانش بنیان

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین فعالیت کارخانه های نوآوری را موجب رونق زیست بوم کارآفرینی دانست و ابراز کرد: کارخانه های متروک شهری اکنون  به مکانی برای تولید استارتاپ و پرورش ایده ها تبدیل شده اند. این کارخانه های نوآوری نیز سوژه مناسبی هستند تا با زبان هنر درقاب دوربین ها بنشینند و با این روش  شاهد  معرفی فعالیت آنها، ورود و تاثیرگذاری آن در جامعه باشیم. 

کرمی همچنین  با اشاره به اینکه کارخانه های نوآوری در کلان شهرهای کشور پا به پای این کارخانه ها در سیلیکون ولی یا آلمان در حال فعالیت هستند  افزود: تا کنون پرداختی هنرمندانه از فعالیت این مراکز توسط هنرمندان انجام نشده است در حالی که زبان هنر ابزاری موثر و گیرا برای شکل گیری بهتر اقتصاد دانش بنیان در کشور است.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از حرکت و حمایت معاونت علمی و فناوری  برای توسعه استارتاپ های فناوری محور گفت و بیان کرد: ۶ هزار استارتاپ با فعالیت خود در حوزه های مختلف ،خدمات گوناگون را به مردم ارائه می دهند و اکنون زمان توسعه و حرکت به سمت گسترش استارتاپ های فناور محور رسیده است. 

بر اساس این گزارش، پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی فردا با هدف معرفی فعالیت ها، توانمندی ها و دستاوردهای کشور در بخش های مختلف علمی، فناوری و نوآوری توسط جهاد دانشگاهی برگزار شد. در این جشنواره عکاسان و فیلم سازان با هنر خود فعالیت صاحبان صنایع و شرکت های دانش بنیان را به تصویر کشیدند تا شاهد فرهنگسازی و ترویج مستند سازی تصویری در این حوزه باشیم. در پایان  این مراسم هر یک از برگزیدگان بخش عکس و فیلم معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.

«حمایت از تولید ملی» شعار این جشنواره است. موضوعی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر آن اهتمام ویژه ای  دارد و توسط ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تا کنون دو دوره از جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «ایران ساخت» را برگزار کرده است. جشنواره ای که با هدف بهره گیری از هنر و استفاده از ظرفیت هنرمندان رشته های گوناگون،قصد حمایت و فرهنگسازی در زمینه استفاده از کالای با کیفیت داخلی را دارد.

تاریخ انتشار : 1398/07/15
کد : 132
تعداد بازدید: 19

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir