یکشنبه 28 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان: استعدادهای ذاتی باید برای رفع چالش‌های بومی توانمند شوند

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان:
استعدادهای ذاتی باید برای رفع چالش‌های بومی توانمند شوند

اصفهانی گفت: استعداد خدادادی و توانمندی‌ که در سایه امکانات این کشور فراهم شده، باید برای توسعه و رفع چالش‌های موجود در کشور بکارگرفته شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای فعالیت‌های فرهنگی و با هدف الگوسازی از استعدادهای‌برتر، مراسم تجلیل از افتخارآفرینان آزمون سراسری سال 1398 با همکاری بنیاد نخبگان استان گیلان و آموزش‌وپرورش استان و با حضور معاون توسعه‌مدیریت ‌و‌ منابع‌انسانی استانداری گیلان، مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان، رئیس پارک علم‌وفناوری استان گیلان و مدیرکل امور بانوان استانداری گیلان برگزار شد.

دراین مراسم، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به سوابق همکاری با آموزش‌وپرورش استان گیلان در برگزاری برنامه‌های مشترک در گیلان، گفت: در این برنامه‌ها دانش‌آموزان خلاق و مستعد مورد شناسایی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه شناسایی فرد مستعد نیاز به برگزاری رویدادهای هدفمند و منطقی دارند، افزود: آزمون سراسری یکی از آن رویدادهای بارز نخبگانی است؛ رتبه‌های‌برتر این آزمون مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرند.

اصفهانی با اشاره به برگزاری مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی، ادامه داد: در این دوره‌ها استعدادهای خیلی خوبی کشف شدند و با تشکیل بانک اطلاعاتی، با کمک سایر نهاد‌ها، توانمندسازی آنان در دست اقدام است.

رئیس بنیاد نخبگان گیلان اظهار داشت: هم‌افزایی و همکاری بین‌دستگاهی سبب می‌شود فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های درون‌استانی برای شناسایی اجتماع‌نخبگانی و حمایت از آنان همگن شود؛ چراکه کشور نه با منابع زیرزمینی و روی زمینی؛ بلکه با نیروی نخبگان و نیروهای‌انسانی جوان ساخته خواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه نخبگی یک ویژگی تعهدآور است نه یک مزیت توقع‌آفرین و مطالبه‌گری، تصریح کرد: استعداد خدادادی و توانمندی‌ که در سایه امکانات این کشور فراهم شده، باید برای توسعه و رفع چالش‌های موجود در کشور بکارگرفته شود.

لازم به ذکر است، در این مراسم جمعی از استعدادهای‌برتر و برگزیدگان رتبه‌های دو رقمی آزمون سراسری سال 1398 تجلیل شد.

تاریخ انتشار : 1398/10/22
کد : 10199
تعداد بازدید: 112

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir