سه شنبه 23 مهر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری کارگاه مشاوره تکنیک های ارتقای سلامت روان

با همت بنیاد نخبگان استان گیلان، کارگاه آموزشی "تکنیک‌های ارتقای سلامت روان"  برگزار شد

بنیاد نخبگان استان گیلان در راستای فعالیت­های فرهنگی و با هدف پیشگیری از آسیب­های فردی و اجتماعی و ارتقای سطح سلامت روان و کسب مهارت­های زندگی و توانمند­سازی نخبگان و استعدادهای برتر کارگاه آموزشی با عنوان تکنیک­های ارتقای سلامت روان را پس از بررسی و تصویب در واحد فرهنگی بنیاد نخبگان استان گیلان، روز چهارشنبه 16 مرداد 1398 در محل بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار نمود. در این دوره که استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد نخبگان استان گیلان، والدین آنها و مخترعان حضور داشتند، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان با تشریح اهداف این کارگاه به پاره‌ای از فعالیت‌های بنیاد نخبگان  استان گیلان اشاره کرد و افزود این کارگاه‌ها با هدف توانمندسازی به منظور تأثیرگذاری نخبگان در جامعه برگزار می‌شود و از شرکت کنندگان خواست بهره برداری لازم را از این کارگاه‌ها داشته باشند. ایشان افزودند برازندگی نخبه به تعالی در انسانیت و پیشرو بودن او در خدمتگزاری به کشور است. ایشان  با اشاره به انواع جوایز بنیاد ملی نخبگان، افزودند: هر کدام از این جایزه‌ها به نام فردنخبه اثرگذار، نامگذاری شده است که نشان­دهنده غالب بودن روح فرهنگی در جایزه‌های تحصیلی است و از شما تقاضا دارم زندگینامه این عزیزان را مرور کرده و با ویژگی‌های علمی، اخلاقی و وجوه تمایز و برتری ایشان آشنا شوید. نخبگی مادرزادی نیست و فرد نخبه به دنیا نمی‌آید بلکه نخبگی امری است شدنی که در مسیر تکاملی بوجود می‌آید و به کمک نهادهای توانمندساز بالنده می‌شود تا مسیر نخبگی را طی کرده و به قله‌های افتخار و اثر گذاری برسد. ایشان سپس ضمن معرفی مدرس کارگاه آموزشی آقای دکتر سجاد رضائی عضو محترم هیأت علمی گروه روانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان از ایشان خواستند که کارگاه آموزشی را شروع نمایند.

کارگاه آموزشی تکنیک های ارتقای سلامت روان در سه بخش برگزار شد، بخش اول شامل 1- چرا پرداختن به موضوع سلامت روانی اهمیت دارد ؟ 2-سلامت روانی چیست؟ چه تعریفی برای آن می توان ارائه نمود؟ 3- براساس تعریف (WHO) چه کسی دارای سلامت روانی است؟ در نظر گرفته شد. در بخش دوم 1- فنون ارتقاء سلامت روان 2- رویکردها کدامند؟ 3- عوامل خطرزا کدامند؟ 4- را ه‌های درمان [یا راه حل‌ها ] کدامند؟ توضیح داده شد و  بخش سوم (سنجش روانی) شامل 1- از نظر وضعیت روانی در چه جایگاهی قرار دارم؟ 2- اجرای آزمون SCL-90-R  3- نمره گذاری مستعدین برتر 4- تفسیر عمومی پاسخ ها به ترتیب زیر مقیاس‌ها به صورت مبسوط تشریح شد. در بخش پایانی نیز 1- جمع بندی 2- نتیجه گیری 3-پرسش و پاسخ بیان شد.

گزارش تصویری

تاریخ انتشار : 1398/05/20
کد : 93
تعداد بازدید: 67

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir