سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تقویت نیروی فکری جامعه؛ لازمه توسعه پایدار

استاندار گیلان مطرح کرد:
تقویت نیروی فکری جامعه؛ لازمه توسعه پایدار

سالاری گفت: امروزه حمایت واقفان و خیران از حوزه علم و فناوری یک ضرورت انکارناپذیر برای توسعه پایدار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ گردهمایی حامیان، خیران و واقفین آموزش عالی استان گیلان با حضور استاندار، مدیران ارشد استانی و خیران و واقفان استان با هدف تبیین جایگاه و نقش والای خیران و حامیان آموزش عالی استان گیلان و استفاده از ظرفیت این افراد در توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و نیز فرهنگ سازی برای گسترش فرهنگ ایثار و جلب مشارکت حامیان علم و فناوری برای توسعه آموزش عالی در استان گیلان، برگزار شد.
 
مصطفی سالاری؛ استاندار گیلان با اشاره به نقش تعیین کننده خیران و واقفان در توسعه علم و فناوری و زمینه سازی برای اثرگذاری بیشتر دانشگاهیان در پیشرفت منطقه‌ای، گفت: انتخاب دانشگاه و محیط علم و فناوری برای انجام امور خیریه، اقدامی شایسته است.

وی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه نیروی انسانی، توسعه پایدار در هر جامعه ای را نیازمند تقویت فکری نیروی انسانی آن جامعه دانست.

استاندار گیلان ادامه داد: استان گیلان همواره در بُعد تربیت نیروی انسانی متخصص جایگاه خوبی داشته است و به همین دلیل نیز واجب است ظرفیت ها و داشته های استان در راستای هدایت و حمایت از این افراد برای اثرگذاری بیشتر در جامعه بکار گرفته شود.

در ادامه رضی؛ رییس دانشگاه گیلان گزارشی از خدمات و کمک های صورت گرفته توسط خیرین در سال های اخیر در دانشگاه گیلان ارائه کرد و گفت: خیران و واقفان بهترین نمونه مسئولیت پذیری اجتماعی هستند.

وی در پایان تصریح کرد: اشاعه روحیه ایثارگری و حمایت از اقشار آسیب پذیر خاصه در جامعه علمی و نخبگانی، از دیگر نتایج فعالیت خیریه در حوزه های علم و فناوری است.

تاریخ انتشار : 1398/03/25
کد : 698
تعداد بازدید: 19

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir