سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری گردهمایی حامیان، خیران و واقفین آموزش عالی استان گیلان در رشت

با حضور رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران و با شعار آری به اتفاق...  گردهمایی حامیان، خیران و واقفین آموزش عالی  استان گیلان در رشت  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان با هدف تبیین جایگاه و نقش والای خیران و حامیان آموزش عالی استان گیلان، استفاده از ظرفیت عظیم این افراد در توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و نیز فرهنگ سازی برای گسترش فرهنگ ایثار و جلب مشارکت حامیان علم و فناوری برای توسعه آموزش عالی در استان گیلان، گردهمایی بزرگ حامیان، خیران و واقفین آموزش عالی استان گیلان با حضور خیران استان  روز سه شنبه 21 خرداد سال جاری در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار گردید.

در این مراسم که جمع کثیری از خیرین آموزش عالی استان، دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، دکتر رضا فرجی دانا رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران و دکتر حسین عسکریان ابیانه مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم، دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان، آیت الله جوادی گیلانی رئیس مکتب وحی و از خیرین علمی استان و آقای مهندس پوروطن مدیرعامل خانه سبز اندیشان وطن شهرستان بندر انزلی  حضور داشتند آقای دکتر رضی ضمن خیرمقدم به میهمانان شرکت کننده، گزارشی از خدمات و کمک های صورت گرفته توسط خیرین در سال های اخیر در دانشگاه گیلان ارائه نمود رئیس دانشگاه گیلان خیرین دانشگاهی را بهترین استادان درس مسئولیت اجتماعی در دانشگاه دانست که هم الگویی برای دانشجویان هستند و هم مدیران.

دکتر رضی آثار بر جا مانده از خیرین را باعث یادگیری درس ایثارگری توسط دانشجویان و اساتید دانست و تشکیل کمپین های متعدد دانشجویی برای کمک به دانشجویان نیازمند و یا هموطنان دچار شده به بلایای طبیعی را از آثار این کارهای خیر دانست.

در این مراسم همچنین دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین آموزش عالی، به خیّرینی که حوزه آموزش عالی را برای کار خیر انتخاب کردند تبریک گفت. دکتر سالاری با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بر نیروی انسانی، توسعه پایدار در هر جامعه ای را نیازمند تقویت فکری نیروی انسانی آن جامعه دانست. وی در ادامه استان گیلان را دارای تاریخ درخشانی در حوزه سرمایه انسانی دانست و خواستار توجه ویژه به این ظرفیت شد.
دکتر رضا فرجی دانا رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین آموزش عالی استان گیلان، ظرفیت‌های عظیم خیرین را در حوزه آموزش عالی تحول آفرین خواند. دکتر فرجی دانا با اشاره به مضایق بودجه های دولتی در تأمین هزینه های جاری آموزش عالی، استفاده از ظرفیت خیرین را ره گشا دانست. وی در ادامه و با اشاره به استفاده خوب دانشگاه گیلان از ظرفیت خیرین، خواستار بهره گیری بیشتر دانشگاه های کشور در امور اساسی از ظرفیت خیرین شد.


دکتر فرجی دانا دخیل بودن دانشگاه در سرنوشت جامعه را در جلب کمک های خیرین تأثیرگذار دانست و گفت: اگر جامعه پیرامونی و مردم ببینند دانشگاه در سرنوشت جامعه تأثیر دارد حتماً به دانشگاه کمک می‌کنند.
شایان ذکر است در ابتدای مراسم کلنگ احداث مرکز توسعه نوآوری و فناوری دانشگاه گیلان که به همت مهندس قطب زاده ساخته خواهد شد، به زمین زده شد و از کارهای خیرخواهانه مهندس سیدعباس موسوی ره پیما به عنوان بزرگترین خیّر آموزش عالی استان گیلان تقدیر به عمل آمد رونمایی از سردیس دکتر میرجعفر ابریشم چیان خیّر بزرگ دانشگاه گیلان و امضای دو تفاهم نامه میان رئیس دانشگاه گیلان با رئیس شورای شهر واجارگاه جهت واگذاری یک ساختمان برای خوابگاه دختران دانشکده فنی مهندسی شرق و مهندس کیهان هاشم نیا از اعضای بنیاد خیّرین دانشگاه گیلان و استاندار اسبق گیلان جهت وقف یک واحد آپارتمان از دیگر قسمت های این مراسم بود.

 

 

 

 

تاریخ انتشار : 1398/03/22
کد : 696
تعداد بازدید: 27

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir