دکتر اصفهانی: همکاری بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در زمینه استعدادیابی و توانمندسازی استعدادهای برتر استان گیلان یکی از مصادیق اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان است

با هدف فراهم نمودن زمینه پیشرفت‌های علمی، فنی و پژوهشی نخبگان و استعدادهای برتر جامعه شاهد و ایثارگران استان گیلان و در راستای اجرایی نمودن سند راهبردی کشور در امور نخبگان مبنی بر پشتیبانی از فعالیت اجتماعات نخبگانی و استعدادهای برتر، تفاهم نامه همکاری بین بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امورایثارگران استان گیلان منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان، آقای دکتر اصفهانی رییس بنیاد نخبگان استان گیلان روز چهار شنبه 26 آبان سال جاری با حضور در اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران استان گیلان با آقای مهندس پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان گیلان دیدار و گفتگو نمود. در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در حوزه نخبگان بنیاد شهید توسط آقای داوطلب معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان ارائه گردید. پس از آن آقای مهندس پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان ضمن خوشامد گویی به حاضران و میهمانان شرکت کننده، از قبول دعوت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و حضور در این جلسه تشکر نمودند. ایشان همچنین از آقای دکتر اصفهانی جهت عنایت ویژه‌ای که به حوزه شهادت و ایثارگری استان گیلان دارند صمیمانه تقدیر نمود. آقای مهندس پاکاری اظهار داشتند: توجه به موضوع علمی ایثارگران برای ما مهم است و جامعه ایثارگری ما اگر بخواهند در موضوعات علمی ملی رقابت کنند باید پایه‌های علمی قوی داشته باشند تا بتوانند منشا اثر در جامعه شده و الگو قرار بگیرند. ایشان ضمن تاکید بر حضور و نقش‌آفرینی جامعه ایثارگری در رویدادهای علمی کشور، حتی بدون استفاده از سهمیه و امتیاز افزودند: ما وظیفه داریم مسیر رشد و تعالی را برای این گروه از استعدادهای برتر هموار نماییم و در این راه نیاز به همکاری و حمایت بنیاد نخبگان استان گیلان خیلی احساس می‌شود.

در ادامه آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن اظهار خوشوقتی از حضور در فضایی که عطر و نام شهدا را دارد اظهار داشتند: در ایام شهادت شهید طهرانی مقدم قرار داریم و ضمن ادای احترام به روح آن شهید افزودند: بسیاری از جوایز بنیاد ملی نخبگان مانند جایزه شهید چمران، جایزه شهید احدی، جایزه شهید احمدی روشن با نام شهدا مزین شده و این نامگذاری‌ها نشان دهنده اهتمام بنیاد به موضوع شهادت و بویژه شهیدان شاخص علمی است که بنیاد آن را افتخاری برای خود می‌داند. رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از آقای مهندس پاکاری، از ایشان بعنوان مدیری با تعهد، کم حاشیه و موثر یاد نمودند و اظهار داشتند: در دوره مدیریتی ایشان بنیاد شهید بیشترین همکاری را با بنیاد نخبگان استان گیلان داشته است که این برای ما مایه مباهات است. آقای دکتر اصفهانی با اشاره به سابقه همکاری‌های بنیاد نخبگان استان گیلان با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در خصوص برگزاری مدارس خلاقیت و ایده‌پردازی اظهار داشتند: با تجربیات با ارزرشی که در چند دوره برگزاری مدارس خلاقیت در مدارس شاهد رشت و چند شهرستان دیگر بدست آمد، هم اکنون امکان تربیت مربی برای اجرای دوره‌های خلاقیت و ایده پردازی در استان فراهم شده است. آقای دکتر اصفهانی با اشاره به رسالت بنیاد نخبگان استان گیلان در شناسایی استعدادهای استان و فراهم نمودن زمینه رشد و اثر گذاری آنان در جامعه،  اظهارداشتند: بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان می‌توانند در استعدادیابی و توانمندسازی استعدادهای برتر استان گیلان با یکدیگر همکاری داشته باشند. . همکاری بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در زمینه استعدادیابی و توانمندسازی استعدادهای برتر استان گیلان یکی از مصادیق اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان است. رییس بنیاد نخبگان استان گیلان اظهار امیدواری نمودند انعقاد این تفاهم‌نامه بین بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان سر آغاز همکاری‌های مشترک جدید برای شناسایی و حمایت از مستعدان استان گیلان باشد.

در این جلسه که کارشناسان بنیاد نخبگان استان گیلان و معاونین و کارشناسان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نیز حضور داشتند، تفاهم نامه همکاری‌های مشترک بین بنیاد نخبگان استان گیلان و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان پس از امضا بین آقای دکتر اصفهانی و آقای مهندس پاکاری  مبادله گردید. این جلسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.

تاریخ انتشار : 1400/08/26
کد : 20833
تعداد بازدید: 19