بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار نمود:

وبینار چرایی نهضت امام حسین (ع) و قیام کربلا همراه با مسابقه

 بنیاد نخبگان استان گیلان در راستای فعالیت‌های فرهنگی و با هدف  تقویت آموزه‌های معرفتی نخبگان و استعدادهای برتر و به منظور ارتقای بینش دینی و تعمیق انگیزه‌های معنوی و در ادامه وبینار تبیین تاریخ نهضت عاشورا، وبینار آموزشی همراه با مسابقه کتاب‌خوانی با موضوع "چرایی نهضت امام حسین (ع) و قیام کربلا" را در روز یکشنبه 14 شهریور سال جاری برگزار نمود.

در ابتدای این برنامه آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان و تشکر از آقای دکتر عبدالکاظم مجتبی زاده عضو هیئت علمی گروه معارف و الهیات دانشگاه گیلان و عضو و نماینده انجمن علمی جامعه شناسان سیاسی ایران در استان گیلان، اهداف برگزاری وبینار و مسابقه کتاب‌خوانی را برای شرکت کنندگان توضیح دادند. ایشان تاکید کردند که شناخت علل و عوامل جریان عاشورا و تبیین آن هدف اصلی و مسابقه کتاب‌خوانی هدف فرعی وبینار است تا موضوع مطالعه، بویژه مطالعه در سیره زندگی امام حسین (ع) مورد توجه مستعدان قرار گیرد.

در ادامه آقای دکتر مجتبی زاده با مروری بر مباحث وبینار قبلی در خصوص موضوعات قبایل صدر اسلام، اجداد رسول خدا (ص)، عصر جاهلیت، دوران خلافت خلفا، امامت و خلافت حضرت علی (ع)، زمینه‌های شکل‌گیری نهضت عاشورا، خلافت امویان و پیامدهای قیام عاشورا مطالبی را به تفصیل توضیح دادند. ایشان با معرفی کتاب "نهضت امام حسین (ع) و قیام کربلا" نوشته دکتر غلامحسین زرگری نژاد، موضوع مسابقه کتاب‌خوانی را که از سه فصل از کتاب یاد شده انتخاب شده است، توضیح دادند.

اضافه می‌نماید که فایل فصل‌های منتخب کتاب و سوالات مسابقه همراه با فرم پاسخ نامه از روز دوشنبه 15 شهریور روی سامانه بنیاد نخبگان استان گیلان قرار خواهد گرفت. علاقمندان می‌توانند با مطالعه فصل‌های منتخب کتاب، با پاسخگویی به سوالات در این مسابقه شرکت نمایند. به برگزیدگان جوایز ارزنده‌ای از سوی بنیاد نخبگان استان گیلان اهداء خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1400/06/14
کد : 20803
تعداد بازدید: 48