طواف شمع شماره 54/ اسماعیـل پـوروطـن خیّـر و نیکـوکـار گیـلانی منتشر شد

از سوی دفتر الگوسازی و تکریم نخبگان بنیاد ملی نخبگان و با همکاری بنیاد نخبگان استان گیلانطواف شمع شماره 54، اسماعیـل پـوروطـن خیّـر و نیکـوکـار گیـلانی منتشر شد.

این مجلدّ از مجموعه کتاب‌های طَواف شمع به گزارش تشریحی از برگزاری نکوداشت دکتر اسماعیل پوروطن، چهره خیّر، نیکوکار و موسس "خانه سبزاندیشان وطن" کشور می‌پردازد. این مراسم در روز سه‌شنبه 3 تیرماه 1399  به همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار گردید.

آقای پوروطن از رویایی ۳۰ ساله می­گوید که حتی قبل از عهد سال تحویل همراهش بود. زمانی که خانه پدری‌اش در کهنه بازار انزلی در جوار یک پرورشگاه قرار داشت "مدرسه و منزل ما در نزدیکی پرورشگاه کودکان بی‌سرپرست که در سال ۱۳۱۳ اولین پرورشگاه ایران بود، قرار داشت، فاصله خانه ما تا پرورشگاه حدود ۳۰ متر بود و مدرسه ما هم در همین نزدیکی قرار داشت و اکثر همکلاسی‌های من از بچه‌های پرورشگاه بودند. گاهی اوقات اواخر هفته پدر و مادرم با حضور در پرورشگاه، از مدیریت درخواست می­کردند که بعضی از کودکان ساعاتی میهمان خانه ما باشند. مدیران پرورشگاه هم چون پدرم و چند تن دیگر از اقوام ما را که در اداره پست شاغل بودند می‌شناختند، با حضور بچه‌ها در منزل ما موافقت می‌کردند. در آن روز پدر و مادرم با انواع غذاها از بچه‌ها پذیرایی می­کردند، کاری که به نظرم لذت­بخش می‌آمد و به نوعی باعث جرقه زدن اجرای نوع دیگری از کمک به کودکان بی‌سرپرست را طی سال‌ها در ذهنم پروراند.

طواف شمع شماره 54/ اسماعیـل پـوروطـن خیّـر و نیکـوکـار گیـلانی

تاریخ انتشار : 1400/01/21
کد : 20755
تعداد بازدید: 35