یکشنبه 28 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

صنعت دارو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پویا شد

ستاری در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:
صنعت دارو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پویا شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: سیستم دارویی کشور در حال پیشرفت و معرفی نوآوری‌های جدید است. این امر نشان دهنده پویایی جدی این حوزه در نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایش‌های رازی برگزار شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم حادثه سقوط هواپیما را تسلیت گفت و ادامه داد: درد بازماندگان را می‌فهم زیرا من نیز پدرم را در سانحه هوایی از دست دادم. اما فرق ما انسان ها در زمانی اسن که پس از زمین خوردن دوباره روی پای خود بایستیم و آینده بچه‌های این سرزمین را بسازیم.

ستاری ادامه داد: اکنون در وزارت بهداشت شاهد اتفاقاتی ارزشمند هستیم. تولید داخل محصولات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با فعالیت‌های این وزارتخانه اقدامی ارزشمند است که توسعه دانش حوزه بهداشت کشور را سبب شده است.

بیش از ۲۰ داروی بیوتک در کشور تولید می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری توانمندی شرکت‌‌های دانش بنیان در این حوزه را مثال زدنی دانست و افزود: بهترین شرکت‌های زیست فناوری منطقه متعلق به ایران است و بیش از ۲۰ داروی بیوتک را تولید می کنیم.

ستاری با بیان اینکه سازمان غذا و دارو یکی از مترقی‌ترین سازمان‌ها در کشور است، بیان کرد: ای کاش در وزارتخانه‌های دیگر نیز چنین سازمانی وجود داشت. مکانی که تست و ارزیابی محصولات تولید شده در این حوزه را انجام می‌دهد و در نهایت محصول وارد بازار می‌شود. پس نهادی که مسئول تامین سلامت کشور است چنین نگاهی دارد و حتی به نیروی جوان مشاوره برای رسیدن به بازار می‌دهد و همین موضوعات خود باعث توسعه فناوری‌ها در این حوزه شده است.

رییس ستاد توسعه زیست فناوری در بخش بعدی سخنان خود به شکل گیری نفکر و فرهنگ نفتی در کشور اشاره کرد و افزود: این فرهنگ در زیرساخت‌های فکری مردم و جامعه نیز نفوذ کرده است و آنها را به سمت کالای خارجی سوق می‌دهد. ساختارهای فکری و اداری ما در حمایت از سیستم واردات است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین گفت: در صورتی که بهترین تولیدات حوزه بیوتک و تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد اما نیاز به تغییر ساختار فکری وجود دارد و همگی در یک جبهه باید با این سیستم فکری مبارزه کنیم.

ستاری با بیان اینکه در حوزه بهداشت سرمایه گذاری فوق‌العاده بخش خصوصی رونق فعالیت‌ها را منجر شده است، بیان کرد: در بخش تحقیقات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی شاهد اتفاقاتی هستیم که قابل تقدیر است و با مشارکت بخش خصوصی شرکت‌هایی در این حوزه مشغول فعالیت هستند که سالیانه صدها میلیارد دلار در خطوط فروش خود سرمایه‌گذاری می‌کنند. این شرکت‌ها به دنبال جوانان مستعد و خلاق هستند و روی آنها سرمایه گذاری می‌کنند.

رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین گفت: سیستم دارویی کشور در حال پیشرفت و معرفی نوآوری‌های جدید است. این امر نشان دهنده پویایی جدی این حوزه در نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی است. این سرمایه گذاری روی ایده و نوآوری جوانان است که هر چه از تولید حمایت کنیم پذیرای ورود روش‌های جدید و جذب جوانان این سرزمین هستیم.

 در پایان این مراسم برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی جوایز خود را از سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سعید نمکی وزیر بهداشت دریافت کردند.

تاریخ انتشار : 1398/10/21
کد : 10201
تعداد بازدید: 86

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد ملی نخبگان: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601

آدرس بنیاد نخبگان استان گیلان: رشت- میدان بسیج (صیقلان)-کوچه شهید حمیدرضا صادقی- جنب شورای اسلامی شهر رشت کد پستی 34173-41836  تلفن: 33360900-013 دور نگار: 33321611-013 آدرس الکترونیکی: guilan@bmn.ir