بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1403/02/26 - 12:16
  • - تعداد بازدید: 24
  • - تعداد بازدیدکننده: 24
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

رئیس بنیاد ملی نخبگان خبر داد: تقویت و ایجاد تحول در واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ

رییس بنیاد ملی نخبگان از تخصیص حمایت اعتبار مالیاتی به شرکت‌های بزرگ برای تحول در فرآیند تحقیق و توسعه شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ روح الله دهقانی در نخستین بخش از سفر به استان قزوین در رونمایی از هیدوکربن‌های نفتی تولید شده توسط شرکت دانش بنیان مواد مهندسی مکرر با اشاره به دستاوردهای فناورانه و نوآورانه این شرکت گفت: ارزش افزوده واقعی این شرکت، فرآیندهای دانش بنیان و دستاوردهای فناورانه و دانش فنی است که به آن دست یافته است.

وی با بیان این‌که در این صنعت، دانش فنی بسیار مهم و راهبردی است، عنوان کرد: صنعت پلیمر و تولید فرآورده‌های نفتی، جزو معدود صنایعی است که تجهیزات  و مواد خام بر پایه مشترک، زیاد هستند و آن‌چه که اهمیت دارد، نوآوری و فناوری مورد استفاده در این صنعت برای تولید محصولات جدید و نوآورانه بر پایه محصولات خام و پایه است.

دهقانی با اشاره به حمایت از تحول در ساختار تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ عنوان کرد: با توجه به این که قانون جهش تولید دانش‌بنیان مسیر موفقی را در فرآیند تصویب و اجرا داشته است، امروز شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور از فرصت بسیار خوبی برای رشد و توسعه برخوردار شده‌اند و این قانون، امکانات و تسهیلات خوبی را در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور قرار می دهد. انواع و اقسام تسهیل‌گری‌ها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، حکمرانی و قانونی، اجرایی و تولیدی برای شرکت های بزرگ، در این قانون پیش بینی شده است که مسیر را برای تولید کنندگان هموارتر می کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان، ادامه داد: شاید معاونت علمی در برخی حوزه های مسأله و دغدغه شرکت‌ها، حمایتی را به صورت مستقیم صورت ندهد گرچه در همان حوزه‌ها هم پیگیری های لازم را انجام می دهد و از تمام ظرفیت خود برای کمک به تولید دانش بنیان استفاده می کند، اما در بسیاری از موارد، معاونت علمی قادر است مستقیماً ورود کرده و حمایت های لازم را انجام دهد. مثلا در سرمایه گذاری تحقیق و توسعه، شرکت‌ها، بدون نیاز به ایجاد هیچ سامانه جداگانه ای به راحتی و از طریق ارتباط با معاونت علمی و آگاهی از ظرفیت های تسهیلات اعتبار مالیاتی، سرمایه لازم برای تحقیق و توسعه را به راحتی استفاده کنند. برای شرکتی که میلیاردها تومان مالیات سالیانه پرداخت می کند، دریافت اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه به آسانی محقق شده است.

دهقانی بیان کرد: برای تقویت و ایجاد تحول در واحد تحقیق و توسعه شرکت‌های بزرگ، تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته ایم و و شرکت مواد مهندسی مکرر از شرکت‌هایی به شمار می رود که از ظرفیت خوبی برای شکل دادن یک واحد تحقیق و توسعه توانمند و بهره مندی از تسهیلات اعتبار مالیاتی برای فرآیند تحقیق و توسعه برخوردار است و در تعامل با معاونت علمی، می‌تواند از این تسهیل ویژه و ارزشمند بهره‌مند شود.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 171358
کلمات کلیدی
مدیر گیلان
خبرنگار

مدیر گیلان