بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/23 - 13:24
  • - تعداد بازدید: 192
  • - تعداد بازدیدکننده: 190
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

وزیر علوم تاکید کرد: ضرورت توجه بیشتر صدا و سیما به علم و نخبگان علمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با رئیس سازمان صدا وسیما گفت: انتظار داریم همان‌طور که به عرصه‌های مختلف در صدا وسیما بها داده می‌شود، به علم و نخبگان نیز بیشتر توجه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت‌: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دانشگاهی فراملی است که تمام اقشار جامعه با هر سن و سطح سوادی در بر می‌گیرد و اثربخشی بالایی دارد. در دوره همه‌گیری بیماری کرونا و برای بازگشایی دانشگاه‌ها، با پای کار آمدن صدا وسیما این مسئله به یک مطالبه ملی تبدیل شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم عرصه علم و فناوری در کشور گفت: در سال ۲۰۲۱ ، تعداد ۷۸ هزار مقاله بین‌المللی از ایران و ۱۱۰ هزار مقاله فارسی‌ زبان منتشر شده که یکی از اهداف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هدایت این ظرفیت‌هاست.

زلفی گل اولویت‌های وزارت علوم را برشمرد و از ارتقا و دستیابی به مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری، آموزش و پژوهش و برون‌داد هدفمند و نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری و شاگرد فناور و نوآورپروری، تولید خدمت، ثروت و سرمایه از دانش به‌عنوان اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نام برد.

وی گفت: انتظار داریم همان‌طور که به عرصه‌های مختلف در صداوسیما بها داده می‌شود، علم و نخبگان نیز بیش از پیش مورد توجه مسئولان صداوسیما قرار گیرند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161205
کلمات کلیدی
مدیر گیلان
خبرنگار

مدیر گیلان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید