بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/30 - 11:16
  • - تعداد بازدید: 75
  • - تعداد بازدیدکننده: 75
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نماینده مجلس شورای اسلامی: قدرت و ثروت کشورها به توان نخبگانی آنها وابسته است/تاکید بر لزوم حمایت از اجتماع نخبگانی

کوچکی‌نژاد با تاکید بر لزوم حمایت از اجتماع نخبگانی، گفت: قدرت و ثروت کشورها علاوه بر نیروی نظامی، به توان نخبگان جامعه وابسته است، به همین دلیل بکارگیری توان نخبگانی یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ با هدف بررسی راهکارهای افزایش اثرگذاری نخبگان و استعدادهای برتر در استان گیلان و به منظور تشریح برنامه‌های نخبگانی، نشست جبار کوچکی‌نژاد؛ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در این برنامه، کوچکی‌نژاد با تاکید بر لزوم حمایت از اجتماع نخبگانی، گفت: قدرت و ثروت کشورها نه تنها به نیروی نظامی بلکه به توان نخبگان جامعه وابسته است؛ به همین دلیل بکارگیری توان نخبگانی یک ضرورت است.

وی افزود: استفاده از نظر و مشورت نخبگان می‌تواند نقش بسزایی در ارتقاء کیفیت و تعمیق اثربخشی تصمیمات کلان داشته باشد.

در ابتدای این نشست، شیرینی؛ رئیس بنیاد نخبگان گیلان نیز با اشاره به ظرفیت‌های نخبگانی استان، اظهار داشت: این بنیاد در راستای وظایف قانونی خود، برنامه‌های گسترده‌ای را در حوزه‌های شناسایی استعدادها و نیز توانمندسازی و بکارگیری و اثرگذاری نخبگان طراحی و اجرا می‌کند.

وی همراهی نمایندگان مجلس شواری اسلامی و مسئولان را از ملزومات توسعه فرهنگ نخبگانی و زمینه‌ساز بکارگیری توان متخصصان و سرآمدان دانست و بیان داشت: کشور حتی می‌تواند در تدوین قوانین نیز از اندیشه و ایده نخبگانی به عنوان یک بازوی مشورتی قدرتمند بهره ببرد.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161271
کلمات کلیدی
مدیر حسین پور
خبرنگار

مدیر حسین پور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید