بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/12 - 16:01
  • - تعداد بازدید: 23
  • - تعداد بازدیدکننده: 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد: طرح بورسیه تحصیلی نخبگان در صنعت اجرایی می‌شود

باقری‌مقدم با اشاره به لزوم تزریق توان نخبگانی به بخش‌های مختلف به ویژه صنعت، گفت: طرح بورسیه تحصیلی نخبگان در صنعت که برای اولین بار در یزد اجرا شد، از سال آینده در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در آستانه 12دی، پانزدهمین سالگرد تأسیس بنیاد نخبگان استان یزد به عنوان اولین بنیاد نخبگان استانی کشور، اولین گردهمایی بزرگ نخبگان استان یزد با موضوع «حکمرانی نخبگان در یزد نوین»، با حضور استاندار، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و جمعی از مدیران ارشد استانی، نخبگان و سرآمدان استان برگزار شد.

ناصر باقری‌مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان کشور نیز که به صورت مجازی در این گردهمایی حضور داشت، با اشاره به لزوم برگزاری نشست‌ها هم‌افزایی با جامعۀ نخبگانی، گفت: شناسایی مستعدان و توانمندسازی و در نهایت زمینه‌سازی برای اثربخشی ایشان در جامعه، از مهمترین اهداف بنیاد ملی نخبگان است.

وی افزود: برای نیل به این هدف، طرح‌ها و برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود؛ به عنوان نمونه در طرح شهید احمدی روشن، استعدادهای برتر حول یکی از مسائل واقعی کشور و با راهبری یکی از اساتید خبره دانشگاه، تیم‌سازی می‌کنند تا ضمن تلاش برای حل مسئله، دوره‌های توانمندسازی و مهارت‌افزایی را طی کند.

باقری‌مقدم با مثبت ارزیابی کردن برخی اقدامات ابتکاری در بنیادهای نخبگان استانی، یادآور شد: برنامۀ بورسیه تحصیلی نخبگان در اقدامی ابتکاری در استان یزد اجرا شد که البته این برنامه از سال آینده در کشور نیز اجرایی خواهد شد تا زمینه برای جذب و بکارگیری مؤثر مستعدان در بخش صنعت فراهم شود.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 162882
کلمات کلیدی
مدیر طوسی
خبرنگار

مدیر طوسی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید