بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1403/02/19 - 15:46
  • - تعداد بازدید: 43
  • - تعداد بازدیدکننده: 41
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد: نشست شورای آموزش عالی استان با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان

نشست هم اندیشی شورای آموزش عالی استان با حضور دکتر محمدرضا احمدی سنگری نماینده محترم مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، رؤسای دانشگاه های استان گیلان، رئیس بنیاد نخبگان، مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و روسای بسیج اساتید و دانشجویی استان به میزبانی دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه معین برگزار شد.

دکتر محمد دوستار سرپرست دانشگاه گیلان در این نشست ضمن تبریک هفته معلم گفت: امیدواریم در جلسات ماهانه شورای آموزش عالی که از این پس به صورت دوره ای در یکی از دانشگاه های استان تشکیل خواهد شد با همگرایی و تبیین مباحث مرتبط با حوزه آموزش عالی ، مسیر حرکتی آموزش عالی استان را مشخص کنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه : برگزاری نشست شورای آموزش عالی فرصت مناسبی برای جهت‌گیری کلی استان در بحث آمایش علمی است و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند در قالب این نشست از ردیف‌های قانونی و جداول اعتباری و ظرفیت‌های برنامه و بودجه در قانون هفتم توسعه و بودجه امسال مطلع شوند، اظهار داشت: نشست شورای آموزش عالی استان باید به جهت‌گیری آموزش عالی استان و ظرفیت‌هایی که وجود دارد، کمک کند تا رفع چالش‌ها منجربه تصمیم‌سازی درست در حوزه آموزش عالی بشود، زیرا دغدغه جهت‌گیری آموزش عالی در استان بسیار مهم است.

سرپرست دانشگاه گیلان  همچنین ادامه داد: همراهی و حضور نمایندگان مجلس در نشست‌های شورای آموزش عالی می‌تواند در آسیب‌شناسی‌ها و رفع خلأهای قانونی کمک‌کننده باشد، زیرا مجلس می‌تواند در زمینه کاهش ورود به رشته‌های علوم فنی و پایه هشدار بدهد یا مشوق‌هایی تعیین شود تا خانواده‌ها به این رشته‌های تحصیلی گرایش یابند.

دکتر محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان اینکه تا زمانی که روحیه جهاد و ایثار بین مسؤولان نهادینه نشود، نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم، اظهار کرد: گیلان در مقایسه با دیگر استان‌ها در حوزه آموزش وضعیت مطلوبی ندارد و باید متخصصان و دانشمندان در این حوزه ورود کنند.

وی ادامه داد: باید در شورای آموزش عالی استان اولویت‌ها تبیین شود و از نظرات عالمان و نخبگان در این نشست‌ها بهره‌مند شویم، زیرا حرف آنها نافذ و راهگشاست.

شایان ذکر است در این نشست  رئیس  محترم بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن تشکر از جناب آقای دکتر دوستار  به جهت تشکیل و میزبانی این جلسه با بیان مطالبی در خصوص اهمیت توجه به جایگاه آموزش ، پژوهش و نخبگان برای حل مسائل و مشکلات استانی و ملی پیشنهاد نمود که به منظور جمع بندی مباحث و پیگیری امور مطرح شده در این جلسات برای دست یابی به راهکارهای عملی در راستای ارتقا کیفیت آموزش در استان، دبیر خانه شورای آموزش عالی استانی تشکیل شود که مورد موافقت حاضرین در این جلسه قرار گرفت.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 171241
کلمات کلیدی
مدیر گیلان
خبرنگار

مدیر گیلان