بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/19 - 14:51
  • - تعداد بازدید: 18
  • - تعداد بازدیدکننده: 17
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

به منظور بررسی راهکارهای همکاری مشترک، جلسه رییس محترم بنیاد نخبگان استان گیلان با رییس محترم کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

با هدف دستیابی به راهکارهای همکاری مشترک و افزایش همکاری های فرهنگی دو جانبه، جلسه مشترک جناب آقای دکتر شیرینی رییس محترم بنیاد نخبگان استان گیلان با جناب آقای تاج شهرستانی رییس محترم کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در محل بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد. در این دیدار که جناب آقای دکتر شعبانی رییس محترم روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت و کارشناسان بنیاد نخبگان نیز حضور داشتند جناب آقای دکتر شیرینی طی سخنانی ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر در جلسه به تشریح فعالیت های  بنیاد نخبگان پرداختند و اظهار داشتند: شناسایی، توانمند سازی و کمک به بکارگیری نخبگان در جامعه در حوزه های مختلف از وظایف اصلی بنیاد نخبگان است

.ایشان در ادامه افزودند:  حمایت های بنیاد در قالب طرح های مختلفی است که اهداف مختلفی را دنبال می کنند که یکی از این اهداف مسئله فرهنگی و فرهنگ سازی است، فرهنگ سازی به این معنا که ما بتوانیم جریان نخبگانی را در جامعه تسریع نماییم و جامعه را متوجه اهمیت این جریان بنماییم و کمک کنیم تا نیاز به استفاده از ظرفیت نخبگان در جامعه احساس شود و جامعه ضمن اعتماد به این مجموعه از آنها در حل مشکلات بهره مند شود. لذا این نوع فرهنگ سازی باید با همراهی همه ارگان ها بخصوص سازمان هایی مانند شورای شهر و صدا و سیما که ظرفیت فوق العاده ای برای کمک به این موضوع دارند به انجام برسد. در این راستا ما در بنیاد نخبگان این آمادگی را داریم که در یک همکاری دو جانبه ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود نسبت به ارائه راه حل های مناسب برای آنها اقدام نماییم.

 در ادامه جناب آقای تاج شهرستانی ضمن تشکر از جناب آقای دکتر شیرینی و همکارانشان در بنیاد به جهت تشکیل این جلسه و اهتمام ایشان به مسائل شهری خصوصا حوزه فرهنگ، اظهار داشتند: دغدغه فرهنگ دغدغه همیشگی و اصلی ماست و ما بایستی از همه داشته های فرهنگی خود از جمله نخبگان در توسعه و فرهنگ سازی استفاده کنیم. ایشان در ادامه با تایید سخنان جناب آقای دکتر شیرینی در استفاده از ظرفیت نخبگان در امر فرهنگ سازی افزودند: ما باید در پیشبرد امور از ظرفیت نخبگان استفاده کنیم تا سریعتر به نتیجه برسیم. رییس محترم کمیسیون فرهنگی شورای شهر در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد امید و انگیزه در میان جوانان افزودند:  در این راه ما از برنامه های بنیاد نخبگان استقبال می کنیم .در این جلسه همچنین در خصوص اجرایی نمودن مصوبات جلسه بنیاد نخبگان با رییس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر رشت خصوصا در حوزه فرهنگ توافق بعمل آمد. 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 163975
کلمات کلیدی
مدیر طوسی
خبرنگار

مدیر طوسی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید