بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/10/25 - 12:03
  • - تعداد بازدید: 34
  • - تعداد بازدیدکننده: 33
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

با همت بنیاد نخبگان استان گیلان و با هدف آشنایی دانش آموزان با ظرفیت ها و صنایع استان گیلان، "طرح ایران گشت" برگزار شد:

با همت بنیاد نخبگان استان گیلان و در راستای اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان به منظور آشنا شدن دانش آموزان با جاذبه های علمی، فناوری،  فرهنگی، صنعتی و صنایع استان گیلان و با هدف ارتقای امید و انگیزه در آنان برای مشارکت در شناسایی نیازها و رفع چالش های موجود در آینده و نیز طی تصمیم گیری و هماهنگی های بعمل آمده در ستاد استانی طرح ایران گشت در بنیاد نخبگان استان گیلان، بازدید دانش آموزان استان گیلان از نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار گیلان درقالب طرح ایران گشت انجام شد.

 در ابتدای اولین روز این بازدید جناب آقای مهندس حیدری کارشناس بنیاد نخبگاان استان گیلان ضمن خوشامد گویی به دانش آموزان و مربیان شرکت کننده، طی سخنانی با اشاره به فعالیت های بنیاد نخبگان در خصوص توانمند سازی جوانان و دانش آموزان در حوزه های مختلف همچون فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، صنعتی و علم و فناوری اظهار داشتند: یکی از ابزاری که در این خصوص می تواند کمک نماید، آشنا کردن جوانان با اتفاقاتی است که در سطح استانی یا ملی افتاده است. این امر می تواند هم برای عملکرد و فعالیت های ایشان ایجاد انگیزه نماید و هم اینکه می تواند در جهت دهی زندگی آینده شان بطور قابل ملاحظه ای موثر باشد. ایشان در ادامه افزودند: یکی از طرح هایی که در بنیاد ملی نخبگان بدین منظور طراحی شده طرح ایران گشت است که مجموعه دانش آموزی را شامل می شود و هدف اصلی آن اینست که دانش آموزان با اتفاقات و پیشرفت های علمی و فناوری و ظرفیت های استان و کشور آشنا شوند.

در ادامه، دانش آموزان شرکت کننده که با مدیر اجرایی طرح، راهنمای تخصص طرح و کارشناس بنیاد نخبگان همراهی می شدند از غرفه های نمایشگاه بازدید بعمل آوردند و در هر غرفه کارشناسان توضیحات کامل را ارائه نمودند. لازم به ذکر است که نخستین نمایشگاه کسب و کار گیلان به مدت سه روز از تاریخ 21 الی 23 دی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی رشت برگزار گردیدو طی هماهنگی های انجام شده در جلسه ستاد استانی طرح و با همکاری آموزش و پرورش استان گیلان تعداد 400 نفر از دانش آموزان مناطق مختلف آموزش و پرورش استان گیلان در این طرح شرکت نمودند.

لازم به اشاره است که در اولین روز برگزاری این طرح استاندار محترم استان گیلان جناب آقای دکتر عباسی ضمن حضور در جمع دانش آموزان، با تقدیر از طرح های بنیاد نخبگان بویژه طرح ایران گشت با آنان به گفتگو پرداختند.  

 

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 164021
کلمات کلیدی
مدیر طوسی
خبرنگار

مدیر طوسی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید