بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/24 - 11:06
  • - تعداد بازدید: 586
  • - تعداد بازدیدکننده: 568
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

اهدای پنجمین دوره اعطای کمک هزینه پژوهشی پروفسور ابراهیم زاده معبود

با همت بنیاد نخبگان استان گیلان، مراسم پنجمین دوره اعطای کمک هزینه پژوهشی پروفسور ابراهیم زاده معبود برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان گیلان در راستای اجرایی‌سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به منظور دستیابی به سازوکارهای حمایتی از فعالیت‌های علمی دانشجویان مستعد با استفاده از منابع خیرین و با هدف ترویج و توسعه فرهنگ وقف و خیر در اجتماع نخبگانی، "پنجمین دوره اعطای کمک هزینه پژوهشی جناب آقای پروفسور حسن ابراهیم‌زاده معبود" (دانشمند برجسته گیلانی، چهره ماندگار زیست شناسی کشور و برگزیده جایزه علامه طباطبایی-‌ره بنیاد ملی نخبگان) به دانشجویان منتخب را در روز دوشنبه 23 خرداد  سال جاری برگزار نمود.

در این مراسم جناب آقای دکتر شیرینی رئیس محترم بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن خوشامدگویی به میهمانان شرکت‌کننده، طی سخنانی با بیان اینکه جایزه پروفسور ابراهیم‌زاده در دو قالب قابل بررسی است اظهار داشتند: یکی از این قالب‌ها که جزو وظایف مهم بنیاد نخبگان است بحث توانمندسازی مستعدین است تصور ما اینست که برنامه‌ای که جناب آقای دکتر ابراهیم‌زاده بنیان‌گذارآن هستند دقیقا در قالب حوزه توانمندسازی قابل ارزیابی است چرا که دانشجویان را به اهتمام بیشتر به انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود ترغیب و تشویق می‌نماید و به این ترتیب باعث افزایش کیفیت این فعالیت‌ها می شود.

 ایشان در ادامه افزودند: قالب دومی که مهمتر از بخش اول است دعوت به نیکی ها و انجام اعمال خیر است که با تعبیر دینی می‌توان از آن بعنوان امر به معروف یاد کرد و برای آن ارزش‌گذاری نمود این عمل دانشجویان را تشویق می‌کند تا تحقیقاتشان در حوزه علم  نافع و اثرگذار را با توجه و  کیفیت بهتری به انجام برسانند.

لذا ما مطمئن هستیم ایشان در محضر خداوند صاحب پاداشی ارزشمند و مستدام خواهند بود. رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به دانشجویان برگزیده کمک هزینه پژوهشی پروفسور ابراهیم‌زاده اظهار داشتند: یکی از آثار فرهنگی این کار آن است که ما و شما را به کمک و حمایت از کسانی که در آینده در مسیر دانش گام برمی‌دارند تشویق و هدایت می کند به همین دلیل امید است که اگر انشالله در آینده به جایگاهی دست یافتید با تاسی به این استاد بزرگوار این حرکت را بعنوان یک حرکت ساری و جاری در جامعه گسترش دهید.

جناب آقای دکتر شیرینی در پایان ضمن تشکر ویژه از جناب دکتر ابراهیم زاده به جهت پیشنهاد اعطای این جایزه از زحمات جناب آقای دکتر اصفهانی و جناب آقای دکتر افشار محمدیان در طول برگزاری  پنج دوره اعطای این جایزه بصورت ویژه تشکر نمودند.

همچنین در این مراسم جناب آقای دکتر فلاح شجاعی رئیس محترم دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان، جناب آقای دکتر اصفهانی عضو محترم هیئت علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه گیلان و جناب آقای دکتر افشار محمدیان عضو محترم هیئت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان و عضو انجمن زیست‌شناسی شاخه گیلان، و دانشجویان منتخب دریافت کمک هزینه پژوهشی پروفسور ابراهیم زاده ضمن تقدیر و تشکر از انجام این کار بسیار مهم و قابل تحسین به ارائه نظراتی در این خصوص پرداختند. در پایان پس از قرائت پیام جناب آقای دکتر ابراهیم زاده جوایز کمک هزینه پژوهشی ایشان همراه با لوح تقدیر به دانشجویان برگزیده اهدا شد.

لازم به ذکر است که در پنجمین دوره اعطای کمک هزینه پژوهشی پروفسور حسن ابراهیم‌زاده معبود که هر ساله با اعتبار شخصی ایشان و با کمک و مساعدت بنیاد نخبگان استان گیلان برای دانشجویان مستعدی که پایان نامه‌هایشان در یکی از رشته‌های کشاورزی، زیست‌شناسی،  منابع طبیعی و محیط زیست و در جهت رفع مشکلات استان گیلان باشد اعطا می شود،  تعداد چهار نفر در مقطع دکتری و سه نفر در مقطع کارشناسی ارشد موفق به کسب این کمک هزینه شدند که اسامی آنها بشرح ذیل می باشد:

- سر کار خانم زهرا بیابانی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه گیلان

- سرکار خانم فاطمه واحدی دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی دانشگاه گیلان

- سرکار خانم مهدیه رهبر دانشجوی کارشناسی ارشد شیلات دانشگاه گیلان

- سرکار خانم لیلاحامی دوست دانشجوی دکتری جنگلداری دانشگاه گیلان

- سرکار خانم فائزه مرتضایی دانشجوی دکتری شیلات دانشگاه گیلان

- سرکار خانم سکینه رضا زاده دانشجوی دکتری مهندسی کشاورزی دانشگاه گیلان

- سرکار خانم محدثه شهریاری دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه گیلان

پیام جناب آقای دکتر ابراهیم زاده معبود به دانشجویان برگزیده پنجمین دوره جایزه ایشان:  

بسمه تعالی

علم دریایی است بی حد و کنار       طالب علم است غواص بحار

گر هزاران سال باشد عمر او           او نگردد سیر خود از جستجو

(مولوی)

با سلام و خیر مقدم خدمت استادان راهنمای طرح­های پژوهشی پایان­نامه­ای دوره کارشناسی ارشد و طرح­های پژوهشی رساله­ای دوره دکتری و همچنین پژوهشگران جوان مجری طرح­ها و آرزوی موفقیت کوتاه مدت و بلند مدت در حل مشکلات علمی استان گیلان.

از بنیاد نخبگان استان گیلان که بنیانگذار مراسم اهدای جوایز و ادامه دهنده امور مربوط به آن هستند و هر سال مقدمات تشکیل جلسات اداری و علمی را فراهم می­کنند و دانشگاه گیلان که تاکنون از هیچگونه مساعدتی دریغ نفرموده­اند، صمیمانه سپاسگزاری می­نمایم.

بدون تردید خدمات مادی و معنوی خیرخواهان زیادی که مایل به ذکر نام خود نیستند، این برنامه را همراهی می­کنند، که برای همگی اجر دنیوی و اخروی آرزو می­کنم. رجاء واثق دارم که هیچ عملی از دید خداوند و مقربان او نادیده گرفته نمی­شود و اجر آن محفوظ خواهد بود. فضیلت خداوند بی انتهاست و در کارنامه محفوظ خواهد بود.

فضل خدای را که تواند شمار کرد    یا کیست آنکه شکر یکی از هزار کرد

دکتر حسن ابراهیم زاده

خرداد ١٤٠١

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 159615
کلمات کلیدی
مدیر گیلان
خبرنگار

مدیر گیلان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید